Mustafa Arslan Hocamız Hakka Yürüdü

Oltu’nun Kaleboğaz köyünden olup uzun yıllar İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü yapan hocamız Mustafa Arslan Bayburt’ta vefat etmiştir.

Cenaze namazı yarın (03 Haziran 2013) Oltu Aslan Paşa camiinde kılınacaktır.
Emektar hocamıza Allah’tan rahmet, yakınlarına hassaten damadı Kerim Ağırman hocamıza başsağlığı dileriz.

Mekanı cennet olsun. İslam’a, Kur’an’a, İmam hatipe hizmetlerinin, hayru hasenatının ecrini Allah gani gani versin. Amin

Taziye için:
Kerim Ağırman: 0532 462 34 59

Loading

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir yorum yazın

İsim girişi zorunlu, E-posta girişi isteğe bağlıdır. E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

22 Yorum

 1. Abdullah

  Hocamız gerçekten değerli bir Alim idi,bir gün yurtta sabah namazına kalkamamıştıknöbetçiler uyumuştuhocamız ellerimize sopayla vargücüyle dört tane vurmuş ve o gün kahvaltıda yaptırtmamıştı.Onu çok seviyoruz,makamın cennet olsun hocam.

 2. mehmet emin ağırman / inegöl

  Allah bizleri cennetinde kavuştursun dedem. örnek alınacak o kadar çok huyun vardı ki yazmakla bitmez biliyorum. her sene ziyaret edeceğim kabrini…

 3. bilal ağırman

  canım dedem.Rabbim senin yolundan gitmeyi bizlere nasip etsin.Rabbim Ailemize sabır versin..amin

 4. ŞEREF ÇELEBİ ve AİLESİ

  DEĞERLİ ARKADAŞIMIZ ve HOCAMIZ MUSTAFA ASLANIN ELİM BİR KAZA SONUCU VEFATI BİZLERİ DERİNDEN ÜZMÜŞTÜR HOCAMIZA YÜCE ALLAHTAN RAHMET DİLER MAKAMI ve MEKANI CENNET OLSUN DEĞERLİ EŞİNE ve ÇOCUKLARINA SABRI CELİL DİLİYOR TÜM DOST ve AKRABALARINA TAZİYELERİMİ SUNUYORUM

 5. Hasan SANCAR / SARIKAMIŞ

  Çok değerli hocam ve aynı zamanda komşuma bende YÜCE ALLAHtan bol bol rahmet diliyorum.mekanı cennet olsun kabri nurile dolsun.Hocamdan biz nasiplenemedik ama komşum olmasına rağmen tam olarak tanıyamamışız,Taki OLTU da galiba baş örtüsü yürüyüşü olana kadar. Tahminimce 2005 veya 2006 yılındaydı.Ozaman milletin önünde yüksek seslerle tekbir getirerek ve hükümet meydanındaki o gürsesinin çıktığınca konuşması beni çok etkilemişti halen daha kulağımdan gitmediği gibi,Sanıyorum tüm OLTU halkınında kulağındadır.Hocamı orada dahada iyi tanıdımki hocamın nekadar ilim, irfan,inanç sahibiymiş ve umuyorumki,orda toplanan insanlarda,Mahşerde de şahitlik edecektir.Zaten ben bu yaşıma kadar da öylebir kalabalık görmemiştim oltuda.Ama ne yazıkki çok yakın komşum olmasına rağmen,Hocamın cenazesine katılmak nasip olmadı.Buda beni çok hüzünlendirdi demekki nasip yokmuş.Bu arada başta damadı Kerim Hoca olmak üzere tüm yakınları,talebeleri ve sevenlerine tekrar sabri cemil niyaz ediyor,tüm OLTU halkının başı sağolsu diyorum.

 6. Abdullah

  Kışın çarşıbaşındaki evinden kalkıp ta güllük camiinin altındaki biz yurt öğrencilerini sabah namazına kaldırırdı.Bir seferinde hocamız sabah namazından sonra gelmişti nöbetçiler uyuduğu için kimse sabah namazına kalkamamıştı.Mustafa hocamız ceza olarak karlar içindeki demirleri başka bir yere taşıttı ve kahvaltıyı iptal etti ayrıca ellerimize ikişer tane var vurdu.Allah ondan razı olsun,Allah rahmet eylesin.

 7. Hüseyin Çelik

  Orta 1. snıftayken galiba boş bir dersti. Mustafa Hocam sınıfa girdi. Birkaz söz söyledikten sonra ‘Din nedir?’ diye bir soru sordu. verdiğimiz cevaplara tabi verilenler cevap olmaktan ziyade örneklerdi kendine özgü tebessümüyle güldü ve okuyun dedi. cevabı vermedi, sadece kafamıza soruyu taktı ve sınıftan çıktı. Ondan sonra ‘Din’ kelimesine her rastladığımda hocayı hatırlarım.. Allah gani gani rahmet eylesin.. Mekanı cennet olsun İnşeAllah.. yakınlarına Allah sabırlar versin..

 8. nakpınar

  ALLAH RAHMET EYLESİN .MEKANI CENNET OLSUN

 9. hasan akpınar

  Allah rahmet etsin makamı cennet olsun hocamızı anlatmaya kelimeler yetmez Allah yakınlarına sabırlar versin

 10. Hasan ALTAŞ

  Hocama Allahtan rahmet diliyorum.Mekanı cennet olsun.Yakınlarının başı sağolsun.

 11. Kerim Alkan

  DEĞERLİ HOCAMIZ MUSTAFA ASLANA ALLAHTAN RAHMET KEDERLİ AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI DİLERİM

 12. Harun AKÇAY

  Mustafa ARSLAN hocamıza ALLAH rahmet etsin.Mekanı cennet olsun.Çok iyi bir müslümandı.Hayata tefsir gözüyle bakardı.

 13. h.fatih ağırman

  Cenabı hak rahmetiyle muamele eylesin cennette Resulullah s.a.v efendimize komşu eyleysin mekanı cennet olsun.Mustafa hocamız bir ilim adamıydı okuldaki disiplinliği vakurluğu ve her zaman dik duruşu sadece öğrencileri değil öğretmenleri bile etkilemiştir. Bu tür değerli insanların arkasından bir şeyler söylemek hakikaten zor cenabı hak tekrar makamını cennet eylesin dünyada kalan başta evlad-ü iyaline,Bünyamin kardeşimize, abim Hafız Kerim Hocaya,ve diğer tüm akraba-i taallukatına sabırlarlar diliyorum başları sağ olsun

 14. şakir akyüz

  innalillahi ve inna ileyhi raciun emrine uyarak dünyadan ukbaya göç eden merhum mustafa hocamıza Allah rahmetiyle muamele eylesin.makamı ceennet kabri nur olsun.adam gibi adamdı derler ya işte o adam gibi adamdı. merhum m.akif i bize sevdiren ilk o oldu ilmi bilgisi tartışılmazdı çünkü tefsiri çok kuvvetliydi güçlü sesiyle bizleri okumaya teşvik ederdi şahitlik yaparımki gerçek Müslümandı.

 15. Mustafa KAYA (merzifon)

  Hocamıza Allah tan rahmet kederli ailesine başsağlığı ve sabır dilerim.Allah makamını cennet eylesin inşallah. Bence o imamhatibin talebesi olmayı bırak onun önünden geçenler bile bence hocamızdan birşeyler öğrenmiştir.

 16. Ali Kaya/İstanbul

  Hocamıza Allah rahmet etsin, mekânı cennet olsun. Bizim kuşağın yetişmesinde emeği oldu gibi, bizden önce ve sonraki kuşakların yetişmesinde de emeği olmuştur. İdareciliği yanı sıra etkili ve yeterli bir öğretmendi. Literatüre hâkimdi. Son sınıflarda tefsir derslerimize geldi ve çok da faydalı oldu.
  Eşref Hocanın da hatırlattığı gibi, Güllük Camii altında kaldığımız yıllarda, karakış günlerinde Oltu’nun bir ucundan gelerek kendine özgü ifadelerle bizleri namaza kaldırması… evet onun bu davranışı, tek başına, Mustafa Hocamızın ne denli idealist bir Müslüman olduğuna tanıktır…

 17. Mevlüt Akçay

  Mustafa Arslan Hocamızın çok sağlam, samimi bir mümin ve Müslüman olduğuna kendi adıma şehadet ediyorum. Özellikle İmam Hatip Liselerine karşı yapılan 28 Şubat sürecindeki ‘hayasızca akınlara karşı kendisini siper edinenlerdendi’. Uzun yıllar birlikte mesai yapmaktan dolayı bahtiyarım. Birlikte paylaştığımız çok şey olmuştur. Ancak onları burada zikretmenin doğru olmadığını düşünüyorum. Herkesin şahit olduğu hayatında sadeliği tercih etmesini çok takdir ediyordum. Allah rahmetiyle muamele eylesin. Aile çevresine, diğer yakınlarına ve öğrencilerine taziyelerimi sunuyorum.

 18. Kömürcüoğlu Kadir

  Merhum Mustafa Arslan
  Hocamıza Allahtan
  Rahmet kederli ailesine
  sevenlerine arkadaşlarına
  baş sağlığı dilerim.M
  Mustafa hocamla 1962
  yılında İmam hatip okulu
  imtahanlarına bizim
  köyden İlyas Çelebi,
  Mevlüt Altaş,Murtaze
  Akçay ve ben beraber
  girmiştik.İmtahanı
  hepimiz kazandık Bizim
  Köyden İlyas çelebi
  Hoca Kaleboğazından
  Mustafa Arslan hocamız
  Adanaya gittiler
  bizler gitmedik.
  Ogünden sonra arkadaş ve
  dostluğumuz devam etmektedir.
  Halim selim İlminin verdiği
  ağırlıkla herzaman insanlar
  arasında sayılan vesevilen
  kardeşimizdi.
  Nur içinde yat kardeşim
  Mekanın cennet olsun.

 19. eşref altaş

  Mustafa hocamıza Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. İmam hatipte birkaç neslin yetişmesinde yurt iaşe ibate imkanlarının sağlanmasında büyük katkıları oldu. İlmi genişti, ancak öğrenciler bundan idareciliği nedeniyle çok faydalanamadı. Ama yine de imam hatibin son senelerinden birinde
  Edille-i şeriyye kaçtır? diye bir soru sormuştu ki sınıfta bilen yoktu galiba belki biri bildi ama çok şey öğrenmemiz gerektiğini farkettirmişti. Karın diz boyu yağdığı gecelerde Oltuyu gecenin köründe bir baştan bir başa yürüyüp yurttaki öğrencileri ‘Naylon mücahitler, kalkın namaza’ diye uyandırması ise efsanedir, hala unutulmaz. Allah gani gani rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun.

 20. Hasan Aktaş

  Allah rahmet etsin. Yakınlarının başı sağ olsun. İdareciliğini bir tarafa koyarsak, onu daha çok tefsir dersleri ile hatırlayacağım. İlim sahasındaki muhakeme ve özgüvenimin oluşumunda az da olsa bir bir katkısının olduğunu düşünüyorum. Bu tür insanların idareciliğe yönelip orada takılması aslında ilim adına bir kayıp oluyor.
  Yaşadığı olay üzücüydü. Fakat kaza ve kader yazgısı karşısında söyelenecek bir şey yok. Erzurumdayken hastanede ziyaretine gittim ama kendisiyle görüşmek mümkün olmadı.

 21. zakir

  Hocamıza Allahtan rahmet kederli ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum.

  NOT: Fatih ağırman, hatim için kalan cüzleri yada dağılan cüzleri bu sayfada paylaşırsanız kalan cüzlerde bu sayfadan okunur.

 22. AHMET AKYÜZ

  ÇOK DEĞERLİ BİR HOCAMIZDI MUSTAFA ASLAN KENDİNE ALLAH TAN RAHMET SEVENLERİNE VE KEDERLİ AİLESİNE HÜSNÜN SABIRLAR NİYAZ EDİYORUM.

© 2023 iNCi KöYü