AKDAĞ’A UZAKTAN BAKIŞ

Zaten hep uzaktan bakıyoruz Akdağ’a. Ya Bursa’dan ya İstanbul’dan ya İzmir’den ya da dünyanın herhangi bir yerinden.

Köyden bile baksak uzak değil mi?

Dokunamadığın her yerden bakış uzaktır.

Yakın hissetmen için dokunmalısın, çiçeklerini koklamalısın buz gibi berrak sularından avuç avuç içmelisin; kekiğinden, çiçeğinden, çemeninden deste deste toplamalısın. Havasını ta en ücra kılcal damarlarına kadar çekmelisin. İşte o zaman yakınsın.

Albümlerimizde ya köyden ya da nisbeten yakın yerlerden çekilen resimler vardır. Bu sefer ki resimler Cüyrüs’ün dağından.

Behcet Abi’ye bu resimler için çok teşekkür ediyoruz.

Behcet Ağırman’ın Cüyrüs’ün dağından çektiği resimlerle Akdağ’ı yeniden seyre dalıyoruz.

Loading

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 7 Ortalama: 4.7]

Bir yorum yazın

İsim girişi zorunlu, E-posta girişi isteğe bağlıdır. E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

4 Yorum

 1. İncepara

  Hafiz, fotoğraflar da güzel yazı da. Lakin ikisine de can veren Veysel misali bizim sevdamız. Gönülden sevmişiz coğrafyamızı. Hesapsız, kitapsız. Dikişsiz tutturulmuşuz dağa taşa, dere tepeye. Kendimizi orada bulmuş, orada olmuş, orada mayalanmışız. Orada başlamış serüvenimiz. Bir yanımız orada kızarmış. Şimdi bir ara gelip gidiyor olsak da vuslatının tadını unutmuş değiliz. Bütün sevgimiz, saygımız, kalbimiz ve hürmetimizle özlem içindeyiz. Ancak diyoruz ki özlemek güzeldir, vuslat ihtimali varsa. Çıkaracağız kalbimizi inşallah yüksek dağların hizasına, ancak önce vakit saatin dolmasını beklemek gerek.
  Hışş Hafiz, orası gizli mabedimizdir, kimseler duymasın!

 2. Prof. Dr. Mustafa Ağırman

  Zakir, Behçet’in çektiği resim ne kadar güzelse senin yazın da o kadar güzel olmuş. Bu kadar güzel bir resim ve bu kadar güzel bir yazı ancak Akdağ’a uzaktan bakanların eseri olabilir. İkinizi de tebrik ediyorum.

  • Zakir ALKAN

   Teşekkür edim hocam. Allah razı olsun.
   Hocam, köyde dağlara taşlara dokunarak yaşayan, dağlara olan sevdası hiç bitmeyen, çiçeğini, böceğini, kurdunu, kuşunu karşılıksız seven üç-beş kişiden biri de Behcet abidir.
   Wastsab’dan durum olarak paylaştığı günlük videolarına bir de yanık bir türkü gömüyor. İşte o zaman uzaktakiler o türküyle beraber o dağlara gömülüyorlar.
   Dağların sevdalısı isimlerini sayabileceğim daha başkaları da var. inşallah başka vesilelerle onların isimlerini de zikrederiz. Allah, hepsinin ömürlerine bereket katsın.

 3. h.fatih ağırman

  Behçet Abi,
  Eline, gözüne sağlık, mükemmel kareler.
  Bu dağlarda geçen, birkaç çobanlık hatıralarından da altına ekleseydin daha da mükemmel olurmuş.

© 2023 iNCi KöYü