Ali Akçay Hakka Yürüdü

Köyümüzün büyüklerinden Ali Akçay (Garaligilin) bugün (21.09.2014) geçirdiği kalp rahatsızlığı sonucu Hakkın rahmetine kavuşmuştur.

Kendisine Allahtan rahmet, başta oğulları Güven, Muammer ve Hasan olmak üzere geride kalan tüm aile efradı ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Mekanı cennet olsun.

Loading

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir yorum yazın

İsim girişi zorunlu, E-posta girişi isteğe bağlıdır. E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

13 Yorum

 1. ismail çelik

  merhum ali dayımın mekanı cennet olsun ALLAH
  Yar ve yardımcı Olsun oğulları ve Bütün aylesinin Başı Sağ Olsun Mevlam SAbırlar
  İhsan eylesin

 2. MUSTAFA COŞKUN

  MERHUM ALİ AMCAYA ALLAHTAN RAHMET ,EVLADI VE DİĞER YAKINLARINA BAŞ SAĞLIĞI DİLERİM.

 3. şeref AGİRMAN

  Hakka yürüyen güzel insana Rabbimden rahmet diliyorum çocuklarına sabri cemiller NİYAZ EDİYORUM

 4. Kömürcüoğlu Kadir

  Merhum Ali dayı, Bizim merhum Hafiz Mevlütün dayısıydı,dolayısıyla benim de Ali dayım dı .O da bizleri birbirimizden ayırmazdı.Her gördüğü yerde hal hatır sorardı.Ali Dayı Allahın emrini bilen insanlara faydalı olan kimsenin malında canında gözü olmayan ileri görüşlü hep yeniden yana konu komşusuna iyiliği güzelliği tavsiye eden.Çocuklarını okuturken hep Babası Merhum Yusuf Hocadan okuyarak hafız olmadığının ezikliğini anlatırdı. Okuyan birisini görse sevinirdi.İyiki okuyor .Okumayıp bu köyde kalmak isteyenlere okumaları için teşvik ederdi.Hoş sohpetti . sohbeti dinlenirdi.Köyümüzün mümtaz simalarından birisi idi.Nur içinde yat Ali Dayı .Mekanın cennet olsun.Fedime bacımla demekki anlaştınız.Şimdi ikinizde birbirinize kavuştunuz.Nur içinde yatın.Oğulları Güven,Muammer,ve Hasan a tüm akrabayı taalluğatına baş sağlığı dilerim.

 5. Hasan Aktaş

  Allah rahmet etsin, Ali Emi çınar gibi bir adamdı. Baktığınız zaman bu adam hiç yıkılmaz sanırdınız. Ama demek ki çınarlar da sağlam bir duruştan sonra birden yıkılıveriyor. Arkadaşlarımızın babası olduğu için farklı bir hukuk olduğunu hissederdik aramızda. Karşılaştığımızda muhakkak selamlaşır, hal hatır sorardık. Emek ve çalışma timsali bir insan olduğu anlaşılıyordu bakıldığında. Allah öte alemde ödüllendirsin. Arkadaşlarıma ve diğer bütün yakınlarına başsağlığı diliyorum.

 6. hasan akpınar

  allah rahmet etsin makamı cennet olsun

 7. sinan altaşŕ

  Ali amcadan bu yazın söz almıştım şöyle demişti . Allah izin verirse kışın izmire mutlaka gelecam demişti .Çünkü eşi fatma teyzeyi 9 ay önce izmirde kaybetmişti belkide onun mezarını ziyaret edecekti ama olmadı allah ona eşinin mezarı başına değil yanına gitmesi için izin verdi makamları cennet olsun İkisinide .Allah geride kalanlara sabır versin tüm sevenlerinin başı sağolsun

 8. Hasan Altaş

  Ali dedeme Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.Güven,Muammer,Hasan abilere ve tüm yakınlarına Rabbim sabır versin.

 9. Molla Ahmet AĞIRMAN

  Hakkın Rahmetine Kavuşan Merhuma Yüce Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabırlar diliyorum. Yeri Nur Mekanı Cennet olsun.

 10. ŞEREF Çelebi ve Ailesi

  Ali Akçay abimize Allahtan Rahmet diliyor Mekenı cennet olsun Ailei efradına Akçay ailesine sabrıcelil niyaz ediyorum Başınız Sağolsun

 11. CML SANCAR

  komşum dedeme allahtan rahmet diliyorm mekanı cennet olsun Dayım güven muammer hasan a rabbim sabırlar lutfeylesin.

 12. Sadık Ağırman

  Allah rahmet eylesin .

 13. h.f.atih ağırman

  İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN
  Daha bir hafta önce köyde konuşmuştum kendisiyle Gayet sağlıklı ve huzurlu idi çünkü Ali amca konuşurken bile gülerdi.Böyle ani durumlarda insan hakikaten ölümden korkuyor ve kendini bir saniyede olsa hizaya çekiyor.Duyunca çok üzüldüm çünkü en yakın arkadaşlarım bir yıl içinde çok ağır üzüntüler yaşadılar.Kolay değil Bir yıl içinde Kayınpederi,Anneyi, Dayıyı, Babayı kaybetmek. Ali amcaya ve ahirete göç eden bütün ölmüş geçmişlerimize Cenabı Haktan Rahmet ve mağfiret diliyorum.Mekanları cennet olsun.Başta Güven Hocam, Hafiz Muammer ve Hafiz Hasan kardeşlerimiz olmak üzere tüm AKÇAY ailesine Baş sağlığı diliyorum.Cenabı Hak sabırlar versin.

© 2024 iNCi KöYü