Saygı değer inceliler,

Bildiğiniz gibi iki yılı aşkın süredir İNCİ KÖYÜ GENÇLİGİ adı altında köyümüzün gençleri ile ilgilenerek onların maddi ve manevi sıkıntılarını gidermeye çalışıyoruz. Bu bağlamda köyümüz gençlerine yönelik; okul ziyaretleri, evlere davet, eğitim seminerleri, spor müsabakaları,bilgi yarışmaları piknikler ve sohbetler düzenliyoruz. Takdir edersiniz ki bu faaliyetler maddiyatsız olmuyor.

Aziz inçeliler

Bazılarınız “bize ne elalemin çocuklarından” deyip bu yükü ya sırtından atmak ya da yükü satmak istiyor olabilir. Müslüman bu yükten kaçmakla sorumluluğundan kurtaramaz kendini.

Değerli inçeliler

Hepinizin çoluk çocuğu var ve bugün ki ortamın gençlerimizin ne derecede tehdit ettiğini en az bizim kadar bilirsiniz. Maalesef bugünkü fitne ova ekinine düşmüş ateş gibi “onun tarlası, bunun tarlası” demiyor hepsini yakıp kavuruyor. Çocuklarınıza ne kadar iyi bir eğitim verirseniz verin bunun yanında ortamında giderek kötüleştiği kaçınılmaz bir gerçekse bu durumda çocuklarımızı değilse torunlarımızı bu evrensel yangından önlem almazsak kurtaramayız. Öyle ise vakitlerini ( kendi anne babasından daha çok) gençlerin sorunlarına ayıran, her türlü imkanları daha çok mal biriktirmek için değil de geleceğimiz olan pırıl pırıl bir gençlik için her şeyini seferber eden ve bu amaçla yola çıkmış yürek fatihlerine her türlü desteğinizi umutla bekliyoruz.

Aziz inçeliler

Hatırlayacağınız üzere geçen yılki yarışmanın masrafları 4.000 TL civarındaydı. Bu paranın toplanmasında yarısını Oltu’da bulunan İnci köyü esnafımız, yarısını da bu davaya gönül veren gençlerimiz denkleştirdi. Şunun altını çizmekte fayda vardır. Bu paranın en az yarısını denkleştiren gençlerin hiçbiri iş güç sahibi değilken ceplerindeki harçlıklarını bu güzel etkinlik için hiç tereddüt etmeden verdiler. Şunu söylemek istiyorum; köyümüzün toprağında yetişmiş ülkemizin çeşitli bölgelerinde iş adamı, doktor, mühendis,öğretmen, müdür, imam vb gibi çeşitli makam ve mevkilerde olan siz değerli hemşerilerimizin en az gençlerimiz kadar fedakar olmalarını beklemek en az bizim kadar doğup büyüdüğü toprakların da hakkıdır. diye düşünüyoruz. Kısacası sizlerden bu yıl düzenlenecek olan 2. GELENEKSEL LİSELİ GENÇLER ARASI BİLGİ YARIŞMASINDA dereceye girecek olan öğrencilerimize vereceğimiz ödüller için tüm inçelilerden maddi olarak destek bekliyoruz. Şimdiden desteklerinizden dolayı hepinizden Allah razı olsun diyoruz.

İNCİ KÖYÜ GENÇLİGİ TEMSİLCİSİ

MUHİTTİN AKTAŞ

TLF:0542 764 44 09

NOT: DESTEKLERİNİZ İÇİN 13.07.2012 TARİHİNE KADAR BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ.

Loading

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]