Mustafa Aktaş’ın Arşivinden (1)

Bu güzel beyaz görüntülerle sizleri başbaşa bırakıyoruz.
Kış Fotoğrafları – (2010)

mustafakoykis1
mustafakoykis2
mustafakoykis3
mustafakoykis4
mustafakoykis5
mustafakoykis6
mustafakoykis7
mustafakoykis8
mustafakoykis9
mustafakoykis10
mustafakoykis11
mustafakoykis12
mustafakoykis13
mustafakoykis14
mustafakoykis15
mustafakoykis16
mustafakoykis17
mustafakoykis18
mustafakoykis19
mustafakoykis20
mustafakoykis21
mustafakoykis1 mustafakoykis2 mustafakoykis3 mustafakoykis4 mustafakoykis5 mustafakoykis6 mustafakoykis7 mustafakoykis8 mustafakoykis9 mustafakoykis10 mustafakoykis11 mustafakoykis12 mustafakoykis13 mustafakoykis14 mustafakoykis15 mustafakoykis16 mustafakoykis17 mustafakoykis18 mustafakoykis19 mustafakoykis20 mustafakoykis21

Loading

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir yorum yazın

İsim girişi zorunlu, E-posta girişi isteğe bağlıdır. E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

16 Yorum

 1. merve

  mustafa abi çok güzel olmuş

 2. Osman Çelebi

  inci küçük istanbul denmesinin sebebi, köyde hafız sayısı hem çok hemde kıraat istanbul ayarında okunurdu eskiden. haklı olarak bu ismi almıştır. şimdide öyle değilmi!

 3. Yusuf Ziya

  siteye bazı kodlar aracılığı ile zarar verilmesini önlemek amacıyla sistem otomatik olarak mesaj içeriğindeki noktalı virgül, üstten kesme işareti, parantez vb. bazı noktalama işaretlerini silmektedir. Bilgilerinize.

 4. Hasan Aktaş

  Yazılan yorumları sitedeki sayfaya aktaran sistem bazı noktalama işaretlerini yok ettiği için, son yazdığım yorumda bazı ifadelerin arasındaki anlam ilişkisi bozulmuş.

 5. Hasan Aktaş

  Eskiden bizim köye gelen meczuplardan biri köye “Küçük İstanbul” derdi. Bu sözün meczubun meçhul ruhunda neyi karşıladığını bilemiyoruz. Fakat ben bu sözü şöyle bir bağlamda değerlendirmek istiyorum:
  Şehir seviyesinde İstanbul ve köy ölçeğinde İnci köyü çok farklı, zengin ve renki tabii yapısıyla adeta yer yüzünün bir özeti gibidir. Bir bakalım bu gözle İstanbula ve İnci Köyüne: Dağ ve tepe yeşil ve orman vadi, ova ve düzlük akarsu, deniz veya göl inişli çıkışlı, girintili çıkıntılı değişik tabiat görüntüleri. Mevsimden mevsime büyük ve çarpıcı değişimler.
  Bu anlamda Oltu ve Erzurum çevresinde bu köyün emsali bir başka köy bulunduğunu sanmıyorum. Belki Artvin ve Rizenin yeşil ve puslu zirvelerini rakip olarak düşünebiliriz. Fakat bu yeşillik bile bir noktadan sonra tekdüze bir görüntü vermekten kurtulamamaktadır.
  Bu açıdan bakınca tabiatın bu sevimli gelininin birçok usta ve amatör fotoğrafçıya ilham kaynağı olmasını daha iyi anlayabiliyoruz. Ve bundan sonra da nice fotoğrafçıların bin bir ışık, gölge ve renk derinliğini çehresinde taşıyan bu tabiat parçasının değişik bir görüntüsünü dondurma arzusuyla yollara düşeceğini tahmin edebiliyoruz.

 6. Musa Akyüz

  Mustafa gardaş eline emeğine sağlık.Bu resimlerin slaytıyla eskiden kar yağardı erzuruma şiirini buluştursan bence süper olur.

 7. ergün

  herkese selam…

 8. zakir

  Kadir Abi teşkkür ettim. yazan hatırı sayılır bir şair olunca insan bekliyor devamını. acaba son mısra ne diye.
  her ne kadar içeriği gurbet koksa da köy türküleri gibi güzel bir kıta. tekrar teşekkürler.

 9. Kömürcüoğlu Kadir

  Sevgili Zakir`,Şiirin kalan bölümünü merak etmene teşekkür ederim.Şiiri yazarken kışın yollar kapanırya bizimde yolumuz,mesaj bölümünün hışmına uğradı.Eh ne yapalım,köyümüz kış memleketi bizler alışığız karla kapalı yollarda yürümeye.Şiirin bir kıtasını tamamlayalımda dostların merakına mucıp olmasın.
  Dağlar kapandı karla
  Gönlüm doldu efkarla
  Doya doya gezseydim
  Burcunda nazlı yarla.

  Hepinize selam sevgiler.

 10. kerim ağırman inegöl

  çok güzel görüntüler bu görüntüleri sadece seyretmek yerine kısın 15-20 gün gidip bu manzarayı orada herkesin yaşamasını isterdim
  MUSTAFAYA teşekkürler

 11. zakir

  kadir abi,
  sanki şiirin devamı varmış da sığmamış gibi.
  kalan mısralardan bizi mahrum bırakazsın inş.

 12. Kömürcüoğlu Kadir

  Sevgili Mustafa bey kardeşim.Eline, gönlüne,canına sağlık. Bize gurbette köhnemişliğimiz içinde yıllardır özlemimi çektiğimiz,ama bir türlü gidemediğimiz ve hayatımızdan bir parça olan bu kış manzaralarını sıcak ocağımızdan seyrettirdiğiniz için,size şükranlarımı sunuyorum.O her zerresinde ayağımızın izi olan dağların yeşili kadar beyaza burunmeside ölüm beyazlığı değil gelinlik giymiş taze kız misalı sada zarif ve mahmurlu görünmektedir.
  Dağlar bezendi karla
  Gönlüm doldu efkarla
  Doya doya ge

 13. faruk ağırman

  bukadar güzel resimleri hazırlayan kardeşimize teşekkür falan az gelir kardeşim kendisini TAKDİR ediyor yeni resimler bekliyoruz ellerine sağlık.

 14. zakir

  kar kış kıyamette, taa köyün başına çukur tarlaya çıkıp bembeyaz görüntüler getirdin penceremize… karlı tepelere çıkan ayaklarına kamerayı taşıyan ellerine ve herşeyden öteye soğuk kış gününün görüntülerini sıcak evlerimize taşıyan yüreğine sağlık. sağol mustafa…

 15. Kadir ALTAŞ

  yazın fotoğraf çekmek kolay. Önemli olan kış şartlarında böyle güzel fotoğraflar yakalayabilmek.Bu zoru başaran Mustafa AKTAŞı tebrik ederim.Emeklerine sağlık…

 16. AHMET H. AĞIRMAN

  bu fotoğrafları bu kadar zor şartlarda çekip de buraya taşıyan her insana yürekten teşekkür ederim..

© 2024 iNCi KöYü