Salih (Salah) Altun Hakk’ın Rahmetine Kavuştu.

Bursa’da ikamet eden köyümüzün büyüklerinden Salah amca geçtiğimiz cuma günü Hakkın rahmetine kavuştu. Aynı gün Bursa Gürsu’da toprağa verildi.

Salah amcaya Allah’tan rahmet geride kalan tüm ailesine ve sevanlerine başsağlığı diliyoruz.

Bir hatıra olarak Kadir Altaş’ın çekmiş olduğu videoyu paylaşıyoruz.

Loading

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir yorum yazın

İsim girişi zorunlu, E-posta girişi isteğe bağlıdır. E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

5 Yorum

 1. Mehmet ALTAS

  Allah rahmet eylesin tahsiratını affetsin mekanı cennet olsun

 2. naci kaya

  Salih amcama ALLAH rahmet eylesin mekanı cennet olsun

 3. Kömürcüoğlu Kadir

  TOPLA SALİH TOPLA OĞUL AC OLSUN SELAMET OLSUN
  Babası ESMENİ DEDE

  Merhum Salih abi babasıyla birlikte yıllarca mallarımızın çobanı olmuş,karda kışda yağmurda yaşda, ayaz gecelerde bizler sıcak yataklarımızda yatarken onlar bizim mallarımızı gündüzleri otlatıyor geceleri onların bekciliğini yapıyorlardı.Yer magara başı,yer Akdağ ,soğuğunda yağmurunda gündüzleri çekemediğimiz yerlerin kendilerine barınak sığınak yaparak baharda başlayıp son güze kadar o dağlarda koşturarak bizlere hizmet etmişlerdir. Babası merhum Esmeni dedenin tabiriyle oğul emanetlere sahip ol,bir şey olmasın derdi.Yanı bizim mallarımız onlara emanet edilen birer değerdi.Emanete hiyanet edilmez,onun bilinci içinde, işlerini yaparlardı.
  Merhum Salih abi mert hatırnaz kimseyi incitmez ,eli açık gönlü açık kapısı açık bağrı açık bir Anadolu Delikanlısı idi .Güreşte yutar ve rakiplerinin korkulu ruyasıydı.Abileri Merhum ALİ ve Yusuf ta iyi pehlivanlardı.Köyümüzde yaşadıkları zaman kimin yaman günü varsa onlar orada bulunurlardı.Kendilerinden başka kimseye kötülükleri yoktu.Alçak gönüllülerdi o zaman fakirlikleri vardı,ellerinde olanı paylaşmak isterlerdi.Adam gibi adamlardı.Köyümüzde hepimizin üzerinde onun hakkı vardır. O haklarını ödememiz için ,bilenler yasin bilmeyenler birer fatihe okuyarak hem haklarımızı ödeyelim .Böylelikle bizde ona karşı bir nebzede olsa hakkını öderiz.
  Merhum Salih abiye Allah cc dan rahmet dilerim.Ruhun Şad olsun .Bütün ailene baş sağlığı dilerim.

 4. h.fatih ağırman

  Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun dünyada kalan tüm aile efradına baş sağlığı diliyorum.mekanı cennet olsun.

 5. MUSTAFA COŞKUN

  Komşumuz Salih amcamıza Allahtan rahmet, geride kalan aile efradına sabırlar dilerim.Salih amca iyi insandı.Mekanı cennet olsun

© 2024 iNCi KöYü