Yardımlar İhtiyaç Sahiplerine Ulaşmaya Başladı

Değerli köylülerimiz!

Yardımlarınız ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere vakıftan sevk edilmeye başlandı.

Yardım edenlerden, yardımı ulaştıranlardan, yardımı alanlardan Allah razı olsun.

Mustafa Hoca’nın belirttiği gibi “Az çok demeyelim”.

“Zaten yardım yapılmış” demeyelim. “Beni ilgilendirmez” demeyelim. “Benim sırtım pek, karnım tok” demeyelim. Gücümüze göre bir paket, iki paket, on paket, yüz paket karşılığı niyetlenerek miktarını aşağıdaki hesaplara sevk edelim, yardım etmeye devam edelim.

Yardımımızı Ramazan sonuna ertelemeyelim.

Ramazanın başında verelim: Ramazanın başı rahmettir. Ramazanın ortasında verelim. Ramazanın ortası mağfirettir. Ramazanın sonunda verelim: Ramazanın sonu cehennemden azatlıktır.

BİZİM ŞİARIMIZ KUR’AN’IN ve HZ. PEYGAMBER’İN ŞU BUYRUKLARIDIR.

Sadakaları açık olarak verirseniz bu ne güzel! Şayet onu yoksullara verirken gizlerseniz bu sizin için daha da hayırlıdır ve sizin bir kısım günahlarınıza kefâret olur. Allah yaptıklarınızdan haberdardır.” Bakara süresi, 271. ayet.

Mallarını gece ve gündüz, gizli ve açık olarak hayra sarf edenler için rableri nezdinde ecirleri vardır; onlar için ne korku olacak ne de üzüleceklerdir.” Bakara süresi, 274. ayet.

Hz. Peygamber “Başka bir gölgenin bulunmadığı kıyamet gününde Allah Teala, yedi insanı, arşının gölgesinde barındıracaktır: Bunlardan birisi de sağ elinin verdiğini sol elinin bilemeyeceği kadar gizli sadaka veren kimsedir. (Buhari, Zekat 16; Müslim, Zekat 91).

Loading

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Bir yorum yazın

İsim girişi zorunlu, E-posta girişi isteğe bağlıdır. E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

1 Yorum

 1. Zakir ALKAN

  VEFA YARDIMLARI ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya devam ediyor. şimdiye kadar köyde 20 aileye yardım ulaştırıldı. Oltu da ise 26 aileye yardım ulaştırıldı.
  Bu yardımlar Allah’ın verdiklerini ALLAH’IN kullarıyla Allah’ın isteği üzere paylaşma işidir. Allah’ın verdiği rızkı paylaşanlardan Allah razı olsun.
  Yardımlarınızın nerelere ulaştığıyla ilgili bir ayrıntı anlatayım.
  Oltu’da yardımları komşularımıza dağıtmakta yardımcı olan kardeşimiz Mehmet Hoca, anlattı bende sizinle paylaşayım yapmış olduğunuz yardımın kimlere nasip olduğunu bilin.
  ” İhtiyaç sahibi bir komşumuzun evini ararken bilmediğimiz bir kapıda durup adresi sormak istedik. Kapıdaki çocuklara bir baktık özürlü çocuklar. Merak ettik indik arabadan evlerine girdik. Dört özürlü çocuk var evde ve ev bomboş, fakir mi fakir bir eve girmiştik. Yanımdaki arkadaşım Hasan’a dedim ki;
  -O kadar dolaştıktan sonra, o kadar evin içinde bu kapıya gelmemiz bir tesadüf değildir. Bizim bu kapıya gelmemiz belki de bu çocukların duasıdır. ”
  Sonra eve yardım kolisi bıraktık. Adreslerini yardım listesine yazdık ve ayrıldık. ”
  Sizin yardımlarınız dualara cevap oluyor.
  Ne mutlu infak edenlere.
  Mehmet hoca yardım sonrası yapılan dualardan da bahsetti. “katı açılmamış dualar aldık.”
  Bu dualar infak sahiplerine ve gönül dünyasında infaka yer verenlere.

© 2023 iNCi KöYü