Demirci Hacı Yusuf Aydoğdu Hakka Yürüdü

Köyümüzün demirci ustası Hacı Yusuf Aydoğdu Hakkın rahmetine kavuştu.Kendisine Allah”tan gani gani rahmet dilerken ailesinin ve tüm köylülerimizin başı sağolsun.

Cenaze yarın ikindi namazından sonra köyden kaldırılacaktır.

İRTİBAT TEL:İbrahim Aydoğdu (oğlu)0539 228 03 64

Loading

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir yorum yazın

İsim girişi zorunlu, E-posta girişi isteğe bağlıdır. E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

11 Yorum

 1. Hasan Aktaş

  Yusuf Emiye Allah rahmet etsin. Yakınlarının başı sağ olsun.
  Bizim çocukluğumuz süresince köyün en başarılı demir ustasıydı. Körüğün uğultusuyla kızaran kömür kütlesi, bu ateşte halden hale giren demir parçaları ve bunların bir ahenkle dövülüp biçimlendirilmesi o mekanda zihnimde yer eden sahnelerdendir.
  O günkü köy şartlarında mekanik bir sistem halinde işleyen nadir yapılar -arabaları saymazak- değirmenler ile demirci dükkanlarıydı. Yusuf ustanın da hem değirmeni, hem demirci dükkanı vardı. Bu yönüyle de o köyün hem zanaatkarı, hem de sanayicisiydi.
  Fakat daha çok zanaatkarlığı üzerinde durmak gerekirse, isminin usta olması bile bu noktada mühim bir işaret sayılabilir. Çünkü o dönem elli yaş üstü köy erkeklerinin hemen hemen üçte birinin elinden bir ustalık, zanaat gelmekle birlikte birkaçı ancak ‘usta’ diye çağrılmıştır: Ahmet Usta, Recep Usta, Osman Usta gibi.
  Değirmeni de o dönemin en gelişmiş ve bakımlı değirmeni görünümündeydi. Karşı tarlada bulunduğum zamanlarda ara sıra gider, değirmenin gürültüyle perdelenmiş o nefis sessizliği içerisinde ocakta demlediği çayından içerdim.

 2. Kadir ALTAŞ

  Köyümüzün usta ve zanaatkar olduğunu oturduğu eviylede gösteren hacı Yusuf amcaya Allahtan rahmet yakınlarına sabırlar dilerim.

 3. alialkan

  bizim yaşımızdakiler onu çok güzel ve özel değirmeni olan birisi olarak tanıdık küçüklüğümüzde. daha sonra çok iyi bir zanaat sahibi olduğunu öğrendik . ben kendim bizzat köyde belli konularda mütehassıs olan kişilere ayrı bir saygı gösterirdim. yusuf emi de bunlardan bir tanesiydi. Allahın rahmeti onun üzerine olsun . mekanı cennet olsun . yakınlarına Allah sabır versin

 4. Musa Akyüz

  Hacı yusuf emiye ALLAH rahmet eylesin.Geride kalan tüm akraba ve sevenlerinin başı sağolsun.

 5. rahmi sancar

  mevlam rahmet eylesin tüm yakınlarının başı sağolsun

 6. KERİM ALKAN

  Yusuf amcaya Cenab-ı Allah rahmet eylesin.Ailesine de sabr-ı cemil ihsan eylesin.Makamı cennet olsun.

 7. nacikaya

  demirci amcamıza Allah gani gani rahmet eylesin mekanı cennet olsun

 8. muharrem agırman

  Allah dan rahmet .yakınlarına baş saglıgı dılıyorum .mekanı cennet olsun.

 9. h.fatih ağırman

  inna lillahi ve inna ileyhi raciuncenabı hak rahmet eylesin mekanı cennet olsun dünyadaki tüm aile fertlerinin başı sağ olsun ALLAH sabırlar versin.

 10. Hasan ALTAŞ

  Yusuf dedemize Allahtan rahmet diliyorum,mekanı cennet olsun.Ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum, Allah sabır versin..

 11. MUSTAFA AKTAŞ

  Kendi ifadesiyle son kalan üç kişiden biriydi ve onu da uğurladık. Nevi şahsına münhasır bir büyüğümüzdü. Rabbimiz, katında çokça ihsan ettiği kullarından eylesin inşallah. Makamı cennet olsun. Tüm aile efradı ve yakınlarının başı sağolsun.

© 2023 iNCi KöYü