Hafız Necati Gürsoy Hakkın Rahmetine Kavuştu

Bir güzel insan daha bu fani alemden uhraya göçüverdi.Necati abi köyümüzde hafızlık yapmış ve rahmetli Yusuf Ustanın damadıdır. Emin Candan, Furkan Candan, Mevlüt Candan’ların yeğenleridir. Kendisiyle İzmir merkezde çok samimi komşuluğumuz olmuş benden çok büyük olmasına rağmen doyumsuz arkadaşlık bağı kurmuştuk, şahsen kendisini çok mütavazi ve takva sahibi bir hafız abi olarak tanıdım.

Rahmetli ile zaman zaman dertleşirdik, sözlerinin sonunda hep şöyle derdi; kurban olduğum Allah imtihan ediyor hoca, inşaAllah imtihanı kazananlardan oluruz. Ömrünün çoğunu gurbetlerde geçirdiğini, gerek gurbet elde ve gerekse köyümüzde bizlerle beraber olmaktan büyük haz duyarak, kendisini bir orcukludan ziyade inçeli olarak hissettiğini söylerdi.

Bu kıymetli abimizi 27 eylül cuma akşamı ebed-i yurda uğurladık, Hafız Necati Abiye Allahtan rahmet diliyorum. Mevla bu alemde Rahman sıfatıyla muamele eylediği gibi kabirde ve mahşerde de Rahim sıfatıyla muamele eylesin. Yakınlarına sabır ve sükunetler diliyorum.

Bu sayfada yayınladığımız bu videoyu Hafız abiden bir hatıra olarak yayınlıyoruz.

Loading

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir yorum yazın

İsim girişi zorunlu, E-posta girişi isteğe bağlıdır. E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

6 Yorum

 1. Cemil GÜRSOY

  Rahmetli Necati GÜRSOY benin hemdayımın oğlu hem dünürüm hem kayınbilederim hepsinden önemlisi fanidünyada çok samimi dostumdu 2010 yıl hac dönüşümden sonra yüzyüze görüşmemiz olmadı oda bizde saklı kalsın cenabi allahdan rahmet diler tüm ailesine ve sevenlerine sabri cemil niyaz ederim.
  Cemil GÜRSOY Büyük orck köyü Antalyada oturuyor.22.03.2013

 2. ahmet faruk koç

  benim dedemdi o beni her kezden daha çok severdi inşallah cennete girer ruhuna allah rızaası için el faaaatiha

 3. İdris gürsoy

  O benim abimdi sevincimi paylasan acilarima ortak olan ama acaba ben aynisini onun için yapabildim mi hiç olmazsa canini sikmadim bu da bir teselli sevdiklerimizin kiymetini bilelim dostlar ona vefali olanlara tesekkürler

 4. FATMA GÜRSOY

  O benim babamdı.Herkes bir abisini, dostunu,arkadaşını kaybetti ama ben babamı kaybettim.Sırtımı dayadığım en büyük desteğimi kaybettim.Canımdan bir parçayı kaybettim.Hiç birşey eskisi gibi olmayacak artık.Çünkü sesini dyunca derdim kederim kalmayan babam gitti.En son ona iyiki varsın baba diye mesaj atmıştım.Şimdi sesinden,sevgisinden, şefkatinden mahrum kaldım.Boynum büküldü babamm.Hiçbirşey eskisi gibi olmayacak.Özlemle…

 5. Muammer ağırman

  Hafız necati GÜRSOY abimize cenabı mevladan rahmet Aile efradına başsağlığı dilerim Rahmetli köyümüzde hafızlık çalışması yaparken ben amme cuzunu okuyordum zaman zaman derslerimi dinlerdi.Allah Rahmet etsin amin..

 6. Kömürcüoğlu Kadir

  Merhum Hafiz Necati Gürsoy
  kardeşime Allah CC dan rahmet
  Tüm candan ve Gürsoy ailelerine
  baş sağlığı dilerim.
  Necati kardeşimizin kendini
  İnci köylü hissettiğinden
  bahsediliyor.Merhum babası
  Hüseyin dayıda ben İnci
  köylüyüm derdi.Baba ve
  oğulun gençlik yılları
  köyümüzde geçtiğinden bu
  kadirşinaslıklarını
  unutmadılar.Dost canlı
  yardın sever,kibir bilmez
  ah diyenin amanına koşan
  baba oğulun bir elmanın
  tayı gibi benzerlikleri
  vardı.Her ikisidenur içinde
  yatsın mekanları cennet
  olsun.

© 2024 iNCi KöYü