Oltu Yeni Bir Kültür Kompleksine Kavuşuyor

Oltu Birlik Beraberlik Vakfı, Yüksek Tahsil Erkek Öğrenci Yurdunun temel atma töreninde Oltulular ve köylülerimiz buluştu.

Törene Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, Oltu Belediye Başkanı İbrahim Ziyrek, Dr. Ender Altaş, diğer davetliler, Oltu halkı ve köyümüzden kalabalık bir grup katıldı.

Program Hafız Zarif Macit’in Kur’an tilaveti ile başladı. Vakıf Mütevelli Heyeti adına söz alan Prof. Dr. Mustafa Ağırman temeli atılan yurt hakkında bilgi verdi. Alatarla köyünden Hacı Yusuf’un toplam 2000 m2’lik yurt arsasını Oltu Belediyesinden satın alarak bağışladığını ve hayırseverlerin bağışları ile yurdun yapılacağını belirtti. Yurdun mimari projelerinin Bimtaş Genel Müdürü Ahmet Ağırman tarafından uzman bir heyete hazırlatıldığını belirten Mustafa Hoca, modern inşaat gereklerinin hepsinin bu binada kullanılacağını kaydetti. Yurdun her bir katının bir öğretmenin sorumluluğunda olacağını ekledi. Yurdun doğusunda özel şahıstan alınan 1000 m2?lik alanın spor kompleksi yapılacağını, yurt alanının batısında ise Hattat Hasan Çelebi?nin kitaplarının da bağışlandığı bir kütüphane kurulmasının arzu edildiğini ifade etti.

Daha sonra söz alan Oltu Belediye Başkanı İbrahim Ziyrek bu hayır kapısından herkesin geçmesinin gerektiğini, belediyenin de bu projeye desteğinin olacağını söyledi. Erzurum Belediye Başkanı Ahmet Küçükler ise bu güzel projenin güzel ilçe Oltu’ya yakışacağını söyledi. Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak ise bu yurdun inşasından sonra üniversite olarak sorumluluklarının bir kat daha arttığını, Oltu’ya yeni fakülteler açılmasının gündeme geleceğini, Oltu’nun bir eğitim şehri olacağını belirtti.

Protokol konuşmalarından sonra Oltu Müftü Vekili Aslan Hoca dua etti ve davetlilerin katılımı ile kurdeleler kesilerek açılış yapıldı. Bu temelin hayırlı olması için kurban kesildi.

Loading

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir yorum yazın

İsim girişi zorunlu, E-posta girişi isteğe bağlıdır. E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

7 Yorum

 1. ZARİF MACİT (İSKİ.HALKLA İLİŞK

  Atılan temellerin hayırla tamamlanmasını cenab-ı Allahtan niyaz ederim

 2. HASAN AĞIRMAN (TES-İŞ)

  ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYAN, EMEĞİ GEÇEN TÜM HAYIRSEVERLERDEN ALLAH RAZI OLSUN. BU HİZMET OLTUNUN AYDINLIK GELECEĞİ İÇİN YENİ UFUKLAR AÇMASI TEMENNİSİYLE…

 3. Hüseyin ÇELİK

  Allah bu hizmeti hayırlara vesile kılsın…

 4. Kadir ALTAŞ

  Oltumuz için yapılan bu hizmet hatırlı olsun. İnşallah ilçemiz ilerki yıllarda üniversite ve kültür merkezi olur.

 5. eşref altaş

  memleketimize yöremize hayırlı olsun.

 6. Kömürcüoğlu Kadir

  Ülkemize,milletimize,Oltuumuza hayırlı olsun.Sebep olanlardan ve destekleyenlerden ALLAH CC razı olsun.

 7. Ahmet AĞIRMAN (MÜH)

  hayırlı olsun

© 2024 iNCi KöYü