İbrahim Şimşek Emi Hakka Yürüdü

Köyümüzün büyüklerinden İbrahim Şimşek, bir süredir tedavi gördüğü Erzurum’da, bugün (06.05.2016) Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur.

Başta oğulları Ali İhsan ve Harun olmak üzere, tüm aile efradı ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Mekanı cennet olsun. Rabbim rahmet eylesin.

Loading

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 1]

Bir yorum yazın

İsim girişi zorunlu, E-posta girişi isteğe bağlıdır. E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

6 Yorum

 1. alialkan

  insanlara hiçbir zararı olmayan, kendi halinde, bütün hayatını kendisinin ve ailesinin iyi bir hayat sürmesi için harcamış olmak her insana nasip olmaz. işte ibrahim emi böyle mümtaz insanlardan biriydi.bizim kapı komşumuzdu. bir insan iyi mi yoksa değil mi? bunu en objektif olarak komşusundan öğrenebilirsiniz. merhum konu komşusuna hiçbir zararı dokunmamış aksine çok faidesi olmuştur.Allah hepimizi bu tip özelliklere sahip kullarından eylesin. Merhuma Allah tan rahmet, ailesine, oğulları başta çocukluk arkadaşım hafız Ali İhsan kardeşim olmak üzere, harun hoca ya sabırlar diliyorum. Allah mekanını pürnur makamını cennet eylesin.

 2. Hasan Aktaş

  Kıymetli komşumuz İbrahim emiye Allahtan rahmet, başta oğulları Ali İhsan ve Harun olmak üzere ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.

 3. rahmi s

  yüce rabbim merhametiyle muamele eylesin neşeli ve neşe veren bir büyüğümüzdü ahiretteki neşesi eksik olmasın yakınlarına sabırlar diliyorum

 4. h.fatih ağırman

  İbrahim amcaya ALLAH rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Tüm aile fertlerine Rabbim sabır versin.

 5. Kömürcüoğlu Kadir

  Merhum İbrahim dayım aramızdan ayrılarak Rahmeti rahmana vasıl oldu.bizleri yine yalnız bıraktı.İbrahim dayım hali hayatta sessiz kendi halinde kimseye değmeyen dolaşmayan Allah ın emrini bilen konu komşusu ile iyi geçinen ,insanlara yardım etmeyi seven ,yardım ederkende asla menfaat düşünmeyen ,halim selim arkadaşları komşuları ve ondan küçük lerle bile diyalog kuran espirili konuşmaları ile beğeni kazanan,bu haliyle gittiği cemiyetlerde daima itibar edilen köyümüzün mümtaz şahsiyetlerinden biri idi.Uzun yllar köyümüzde çobanlık yapmış insanlara köylüye faydalı olmuş ,bu sebeple köyümüzde yaşayan herkesin onun şahsında bir hatırası olduğundan ,tüm köylülerimizin haklarını helal ettirmek ve dualarını esirgemeden göndermeleri istiyor.O cobanken bizler mal ve davarımızı ona teslim edip rahat yataklarımızda yatarken o soğukta yağmurda yaşta bizlere hizmet ediyordu.Malımıza davarımıza sahip çıkıyor.koruyor ve kolluyordu.Şimdi aramızdan ayrıldı.Şimdi bizden dualarımızı bekliyor.Kameli hayatta sessiz yaşadı .kendi halinde sevilen bir komşu idi.Konu komşusu dost arkadaş bütün sevenleri son yolculuğuna büyük bir coşku ile yolcu etti.Demekki insanlar arasında sevgi tohumlarını bizler hissetmeden ne güzel ekmişki bu kalabalık cemaat sevenleri onu rahmeti rahmana yolcu ettiler.İbrahim dayı nur içinde yat seni senenlerin ne kadar çok olduğunu bizlere birkez daha gösterdin . Mekanın cennet bahçeelerinden bir bahçe yoldaşın Resulüllah olsun .

 6. naci kaya

  ALLAH rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah

© 2023 iNCi KöYü