Samet Acar Ezan Okuma Yarışması Birincisi

Rahmetli Beşir Eminin torunu Osman Acar’ın oğlu Samet Acar, “Hafızlık, Kur’an’ı Güzel Okuma ve Ezan Yarışması” Erzurum seçmelerinde 20 Mart 2011 günü Oltu Belediye Sinema Salonunda ezan okuma yarışmasında 91 puanla birincisi olmuştu.

17 Nisan 2011’de Erzurum’da düzenlenen Bölge İmam Hatip Liselerarası yarışmasında da birinci olarak Türkiye yarışmasına girmeye hak kazandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen 2. Bölge İmam Hatip Liselerarası “Hafızlık ve ezan okuma” yarışması Erzurumda yapıldı.

Erzurumda düzenlenen yarışmaya Erzurum Anadolu İmam Hatip Lisesi, Erzincan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Bayburt Anadolu İmam Hatip Lisesi, Muş Anadolu İmam Hatip Lisesi, Gümüşhane Anadolu İmam Hatip Lisesi, Bingöl Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kars Anadolu İmam Hatip Lisesi, Ardahan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Iğdır Anadolu İmam Hatip Lisesi, Ağrı Anadolu İmam Hatip Lisesi, Oltu Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Hınıs İmam Hatip Lisesinden toplam 18 öğrenci katıldı.

Konuşmaların ardından yarışmaya geçildi. Oldukça çekişmeli geçen yarışmanın sonunda Hafızlık yarışmasında Erzurum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Osman Nuri Kocaman, Ezan okuma yarışmasında ise Oltu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Samet Acar birinci oldu. Yarışmaların sonunda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Hafızlık ve ezanı güzel okuma Türkiye finali ise 22 Mayıs?ta Bursa-Gemlik?te yapılacak.

Samet kardeşimizi başarılarından dolayı tebrik ediyor, final yarışması için de başarılar diliyoruz. Allah yardımcısı olsun.

(Kaynak: http://www.oltugazetesi.com; www.oltuaihl.k12.tr)

Loading

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir yorum yazın

İsim girişi zorunlu, E-posta girişi isteğe bağlıdır. E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

9 Yorum

 1. Kömücüoğlu Kadir

  Sevgili Samet yavrumuzu candan kutlar başarılarının devamını dilerim.Sevgili gençler sizlerin başarısı hepimizin başarısı, Sizlerin aldığınız ödüller hepimizin ödülü.başarısızlığın hezimetide hepimizin hezimetidir.Biz köylülerimiz dost akran ve arkadaşlarla büyük bir aileyiz.Sevincimizde bir üzüntümüzde.Gençler bu biliçle yapmış olduğunuz her işte başarılı olmanızı ve sağlık sihhatiçinde uzun ömürler dilerim.

 2. ZARİF MACİT

  Tebrik ederim.başarılarının devamını diliyorum.sesine ve canına kuvvet

 3. Mehmet ALTAŞ

  Tebrik ederim Allah muvaffak etsin

 4. fatih altun

  tebrik ederim samet ALLAH başarılarını daim eylesin.

 5. faruk ağırman

  tebrikler samet inşallah finalde de derece yaparsın kardeş

 6. Ahmet Ağırman Müh

  bende tebrik ediyorum.
  site yöneticileri bu kardeşimizin ezan okuyuşunu siteye koyun bizde dinleyelim

 7. Musa Akyüz

  Samet kardeşimi tebrik eder başarılarının devamını dilerim.Kendisi izmire gelmişti bende onun sesinden ezan ve bir kaç kaside dinlemiştim.MaşaAllah çok güzel sesi var.

 8. h.fatih ağırman

  samet seni tebrik ederim. sesinin kıymetini bil Cenabı hak sesini dahada güzelleştirsin inşallah.

 9. hasan

  inşallah türkiye birinciside olur.

© 2023 iNCi KöYü