Şimdi Vefa Zamanı

Çok değerli İnci köylüler, köylülerimiz,

Bizi bir Ramazan ayına daha eriştiren Allah’a şükürler olsun! 

Biz, aynı köyün evlatları olarak çok büyük bir aileyiz: Her birimiz Türkiye’nin ya da dünyanın başka bir köşesinde yaşıyor olsak bile.

Her topluluğun, her köyün kendine göre ihtiyaç sahibi insanları olduğu gibi bizim köyümüzde de ihtiyaç sahibi akraba ve komşularımız var.

Her Ramazan’da Oltu Birlik Beraberlik Vakfı, Prof. Dr. Mustafa Ağırman’ın rehberliğiyle bu akraba ve komşularımıza imkanlar dahilinde çeşitli yiyecek ve içeceklerden, temel ihtiyaçlardan oluşan erzak ve yardım paketleri ulaştırıyordu. Allah, yardım edenlerden de yardıma vesile olanlardan da Mustafa Hocamızdan da razı olsun.

Diyoruz ki:

Bu gelenek bozulmasın. Hatta daha da büyüyerek artsın ve bereketlensin. Bu Ramazan da köylüler olarak ihtiyaç sahibi komşularımıza biz elimizi uzatalım. Biz yardımlarımızı, her sene köyümüze yardım ulaştıran vakfa yapalım. Vakıf da her sene olduğu gibi bu sene daha fazlasıyla yardımları akraba ve komşularımıza ulaştırsın.

Verdiklerimiz Bizimdir

Verdiğimiz paralar, ettiğimiz yardımlar ahirette bizimdir. Yardım ettiklerimiz de bizimdir, bizim insanımızdır, canımız ciğerimizdir. Farklı zamanlarda aşını ekmeğini paylaştığımız insanlardır. Şimdi vefa zamanı. Biz de bu zor zamanlarda aşımızı ekmeğimizi onlarla paylaşalım. Çorbada bizim de tuzumuz olsun. Kendi komşumuz, akrabamız aç yatarken tok yatmayalım, yardımlarımızı nereye vereceğiz diye düşünmeyelim.

Desteklerinizi Bekliyoruz

Öncelikle bunun tam bir kampanyaya dönüşmesi için bütün köylülerimizin haberdar olacağı şekilde kampanyayı duyuralım. Köylülerimizin kullandığı sosyal medya gruplarında paylaşalım.

Birbirimizi hayra teşvik edelim. Hayırda yarışalım. İmkanımız yoksa bile imkanı olan birine ulaştırmakla biz de yardım etmiş, vesile olmuş oluruz. Her yardım eden hem vesile olan Allah katında inşallah mükafatlandırılır.

Nasıl Yardım Edeceğiz?

Aşağıdaki iban numaralarına; sadakalarınızı, zekâtlarınızı ve diğer yardımlarımızı gönderdiğimizde yardımlar ihtiyaç sahiplerine bizlerin içten bir selamı olarak ulaşacaktır. Vakıf hem yardımın şekline göre yardım ve erzak paketlerini temin edip oluşturacak, hem de köyümüzdeki ihtiyaç sahiplerine ulaştıracaktır.

Yaptığınız yardımın açıklama kısmına İnci Köyü ya da Şimdi Vefa Zamanı eklemeyi unutmayınız.

Allah yaptığınız ve yapacağınız yardımları kabul etsin. Amin!

Loading

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 7 Ortalama: 5]

Bir yorum yazın

İsim girişi zorunlu, E-posta girişi isteğe bağlıdır. E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

11 Yorum

 1. h.fatih ağırman

  BAKARA SÜRESİ-
  273. (Sadakalar) kendilerini Allah yoluna adayan, yeryüzünde dolaşmaya güç yetiremeyen fakirler içindir. İffetlerinden dolayı (dilenmedikleri için), bilmeyen onları zengin sanır. Sen onları yüzlerinden tanırsın. İnsanlardan arsızca (bir
  şey) istemezler. Siz hayır olarak ne verirseniz, şüphesiz Allah onu bilir.
  274. Mallarını gece gündüz; gizli ve açık Allah yolunda harcayanlar var ya, onların Rableri katında mükâfatları vardır. Onlara korku yoktur. Onlar mahzun da olacak değillerdir

 2. Rüfet ağa torunu Neşet oğlu Ömer hoca

  İYİLİK VE TAKVADA YARIŞAN MÜMİNLERE SELAM OLSUN. BU İYİLİK KERVANINA KATILMAK BİR VECİBEDİR. RABBİM DAİM EYLESİN

 3. İbrahim AĞIRMAN - Erzurum

  Toplulukta, birlik ve beraberlikte rahmet var, ayrılıkta ise azab-ı ilahi vardır.

  Böylesi anlamlı bir organizasyonu dert edinip, zaman ayırıp, ortaya koyanlardan Cenab-ı Hak razı olsun.

  Allah birliğimizi daim etsin

 4. Ahmet Ağırman.Erzurum

  Mü’minminlerin özelliklerinden biride ,varlıkta da darlıkta da İNFAK etmeleridir. Bir muhtaca bir nebze de olsa yapacağımız katkı,Ahiret azığımız olacaktır İnşaAllah.

 5. Dr.Ender Altaş

  Yardımlaşma,merhamet,birlik ve beraberlik duygularının geliştirilmesi suretiyle toplumsal duyarlılığın artırılması,dayanışma,
  müslümanlık,insanlık ve komşuluk vazifemizdir.Bu hizmeti ,teklif eden ,başlatan,el atan,omuz veren herkesten Allah razı olsun.

  Başkalarına yardım etmeyi,
  kendıne en buyuk yardım bılene ne mutlu.

  Rabbım yerıne doldursun.

 6. Şeref AĞIRMAN

  Rabbim böyle hayırda yarışanların sayısını artırsın inşallah

 7. Muhittin MACİT - Kayseri

  Yapılan bu iyilik kervanının yürümesi için, maddi ve manevi olarak herkesin , ker kesimin elini Allah rızası için bu elin üzerine koyması gerektiğini düşünuyorum.. Cennetimizin kapılarından birini açacağını mujdeleyen dinimiz , “Sla’i Rahîm” ‘in öneminin birkez daha bizlere hatırlatıldığı kanaatindeyim. Rabbim sebep olan herkesten razı olsun.. 🇹🇷🤲🤲🤲🇹🇷

 8. Faruk ağırman

  İnci köyünün inci gibi evlatları başlatmış olduğunuz bu güzel yardımlaşma örneği icin hepinizi tebrik ediyorum iyi ki varsınız

 9. Ahmet Ağırman

  Bu düşünceniz için sizi tebrik ediyorum
  Elimizden geleni yapacağız inşaallah

 10. Prof. Dr. Mustafa Ağırman

  İnci Köyü! Böyle evlatların olduğu müddetçe senin dalın yere gelmez. Ben, bu evlatlarla gurur duyuyorum. Yardım kampanyasına katılacağımı beyan ediyorum. Bu kampanyayı başlatanlara teşekkür ediyorum. Bu haberin her tarafta yayılmasını, watsap gruplarında da paylaşılmasını teklif ediyorum. Diğer köylere de örnek olur inşaallah. Herkese selam ve dua ederim.

  • Şeref AĞIRMAN

   Rabbim böyle hayırda yarışanların sayısını artırsın inşallah

© 2023 iNCi KöYü